ÖNEMLİ AÇIKLAMA

burada gördüğünüz ürünlerden edilen siparişleriniz size türkiyenin neresinde olursanız olun,ptt kargo ile gönderilir ve paket ücreti alıcıya aittir(bir kg.aşmadığı sürece paket fiyatı standart 5 tl,dir
çok sorulduğu için bu uyarıyı yazma gereği duydum da:))
HOŞLUK OLSUNNN!!!
NTV MUHABİRİ SORAR:''EN SON OKUDUĞUNUZ YAZAR?''
MÜNİB ENGİN NOYAN:
''CENABI ALLAH' EN SON ÇIKAN KİTABINA BAYILDIM''....

22 Mayıs 2014 Perşembe

MUTFAK ÖNLÜKLERİMDEN BİR KAÇI DAHA
 Sizi çamurdan yaratan, sonra size bir ecel takdir eden O’dur. Tayin edilen bir ecel de O’nun katındadır. Sonra bir de şüphe ediyorsunuz.

evet sevgili kardeşlerim bugünde
gördüğünüz üzre mutfak önlüklerimin devamından ekledim,ilerleyen günlerde
başkaca modellerinide eklerim,ama hepte aynı rutinde gitmeyelim diye araya başkaca işlerimden sıkıştırıcam nasipse...

aslında öylesine çok yazmak istediğim,öylesine çok bahsetmek içimi dökmek istediğim konu varki birikmiş,hangisinden başlasam bilemiyorum..

zaten şu ara öyle bir enerjimde yok,son günlerde üzerimden tren geçmiş gibi hissediyorum,pek çok güncel olayında bunda etkisi çok büyük tabi,özellikle SOMA faciası gibi.sanki çok tanıdığım,çok aşina olduğum birilerini kaybetmiş kadar acısı içime oturdu bu olayların,yitirilen onca canın,geride kalan kırık dökük yaşamların!!!

yinede her şeye ve her olaya karşılık düşüncem şudurki olanda hayır vardır!!!

 Sure/4. Ayet: Yok ettiğimiz herhangi bir kasabanın elbette belli bir yazısı vardır.
 Sure/5. Ayet: Hiçbir ümmet kendi süresini öne alamaz, geciktiremez de.


Sure/145. Ayet: Hiçbir kimse Allah’ın izni olmadan ölmez. Ölüm, belirli bir süreye göre yazılmıştır. Kim dünya sevabını isterse, kendisine ondan veririz; kim de ahiret sevabı dilerse buna da ondan veririz. Şükredenleri mükâfatlandıracağız. Sure/154. Ayet: Sonra o üzüntünün ardından, Allah size bir güven ve bir uyku indirdi. O uyku bir kısmınızı bürüyordu, bir kısmı da kendi canlarının derdine düşmüştü. Allah’a karşı cahiliyye zannı gibi haksız bir zanda bulunuyorlar: “Hani bu işten bize bir şey var mı?” diyorlardı. De ki: “Bütün işler Allah’a aittir.” Onlar sana açıklayamadıklarını içlerinde gizliyorlar. Diyorlar ki: “Bu işte bize fayda olsaydı, burada öldürülmezdik.” De ki: “Evlerinizde dahi olsaydınız, yine üzerine öldürülmesi yazılmış olanlar, mutlaka vurulup yatacakları yeri boylardı. Allah, kalplerinizin içindekini denemek ve yüreklerinizdekini temizlemek için yaptı. Allah, göğüslerin içinde olanı bilir.”

*4795 - Hz. Cabir (R.a) anlatıyor: "Resûlullah (S.a.v) buyurdular ki:
"Kul, hayrıyla, şerriyle kadere inanmadıkça, kendine (hayır ve şerden) isabet edecek şeyi atlatamayacağını, (hayır ve şerden) kaçacak olan şeyi de yakalayamayacağını bilmedikçe iman etmiş olmaz." Tirmizi, Kader 10, 2145.


kardeşlerim şimdilik bu kadar olsun,ilerleyen günlerde inşALLAH daha kapsamlıca yayınlar hazırlarım nasipse...

yukarıdaki önlüklerimizinde ayrıntıları için tıklayın lütfen ceyizciteyzee

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

“... İnsanları yüzüstü cehenneme sürükleyen, ancak dillerinin ürettikleridir.” (Tirmizî, İman 8, İbn Mâce, Fiten
* Kullarıma söyle, sözün en güzelini söylesinler. Sonra şeytan aralarını bozar. Çünkü şeytan, insanın apaçık düşmanıdır.(İsra-53)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...